SİZ DE YAZIN...

Çubuk 1 Barajı Ne Olacak?

Çubuk 1 Barajı Ne Olacak?

“Yıllardır atıl halde bekleyen Çubuk Barajı ATA yadigârı bir alandır. Ankara’nın bu önemli alanı, metruk ve adeta mezbelelik halindedir” diyen Ankara Milletvekili Nihat Yeşil görenlerin eski durumu ile karşılaştırarak derin üzüntü duydukları bir konumda olmasından dolayı konuyu meclise taşıdı.

Anılan alan ile ilgili olarak “Ankara Büyükşehir Belediyte meclisi ve koruma kurullarınca en son alınmış koruma amaçlı bir sit kararı mevcut mudur?” ifadelerini kullanan CHP Milletvekili Yeşil İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

İşte o soru önergesi;
“Aşağıdaki soru önergemin İçişleri Balanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını bilgilerinize sunarım.

Yıllardır atıl halde bekleyen Çubuk Barajını ATA yadigârı bir alandır. Ankara’nın bu önemli alanı, metruk ve adeta mezbelelik halindedir. Görenlerin eski durumu ile karşılaştırarak derin üzüntü duydukları bir konumdadır.
Bu bağlamda;

1. Barajı’nın rekreasyon alanı olarak yeniden düzenlenerek, dev bir bölge parkı olmasına yönelik bir proje çalışması var mıdır?

2. Çubuk 1 barajından su çekilmesi devam etmekte midir? Devam ediyorsa ne amaçlıdır?

3. Baraj gölünün dip temizliği ve kokuyu önlemeye yönelik bir ihale var mıdır?

4. Çubuk 1 barajı ve yakın çevresi hakkında, Ankara yeni Çevre düzeni planında nasıl bir arazi kullanımı kararı getirilmiştir?

5. Anılan alan ile ilgili olarak; Ankara BŞB meclisi ve koruma kurullarınca en son alınmış koruma amaçlı bir sit kararı mevcut mudur?”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂