SİZ DE YAZIN...

Başkentin 9 ilçesi İYİ Parti’de

Başkentin 9 ilçesi İYİ Parti’de

reklam

CHP yönetimi, İYİ Parti ile 21 büyükşehirdeki 294 ilçeyi kapsayan iş birliği müzakerelerine de devam ediyor. Bu kapsamda Ankara’nın 9 ilçesinin İYİ Parti’ye bırakılması konusunda anlaşıldığı belirtiliyor. Akyurt’ta CHP, İyi Parti ittifakına kesin gözüyle bakılırken, Çubuk’ta CHP’nin aday çıkarması bekleniyor.

CHP, bugün düzenleyeceği Parti Meclisi (PM) toplantısında, “dördüncü grup” adaylarını belirleyerek, kamuoyuna açıklayacak. Bu çerçevede, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul adayı olarak ilan edilecek. İmamoğlu’nun yerine Beylikdüzü’ne mevcut başkan yardımcısı Mehmet Çalık’ın aday gösterilmesi bekleniyor. CHP’nin Bolu adayı ise Muharrem İnce’nin yakın ekibinde yer alan Bolu Milletvekili Tanju Özcan olacak.

CHP MYK dün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık üç saat süren toplantıda, genel başkan yardımcıları Seyit Torun ile Oğuz Kaan Salıcı, İYİ Parti ile 21 büyükşehir için varılan uzlaşmanın yanı sıra bu kentlerin ilçelerine yönelik müzakereler konusunda kurula bilgi verdi.

‘Fermuar’ kararı – Toplantıda, belediye meclis üyeliği adaylıkları belirlenirken “fermuar” yönteminin uygulanması kararlaştırıldı. Örgütlerden gelecek talepler doğrultusunda uygulanacak “fermuar” sistemine göre, belediye meclis üyesi aday listelerinin tek sıraları “merkez yoklaması”, çift sıraları ise üyelerin oy kullancağı “eğilim yoklaması” yöntemiyle belirlenecek.

Başkentin 10 ilçesi İYİ Parti’de – CHP yönetimi, İYİ Parti ile 21 büyükşehirdeki 294 ilçeyi kapsayan iş birliği müzakerelerine de devam ediyor. Ankara’nın; Haymana, Şereflikoçhisar, Evren, Akyurt, Çamlıdere, Kahramankazan, Pursaklar, Beypazarı ve Nallıhan’ın İYİ Parti’ye bırakılması konusunda anlaşıldığı belirtiliyor. Ancak İYİ Parti’nin Etimesgut ve Keçiören için de ısrarının bulunduğu ifade ediliyor. İki partinin İstanbul ve İzmir’in ilçelerine yönelik çalışmasının henüz başlamadığı ancak Kılıçdaroğlu’nun yakın kurmaylarına İzmir’in 30 ilçesinde de CHP adaylarının destekleneceğini ifade ettiği öğrenildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM