SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  6,7755
  %0,31
 • EURO
  7,3839
  %0,25
 • ALTIN
  359,31
  %0,43
 • BIST
  8,3977
  %0,59
Başkan Ayık: Hiçbir şeyden ‘Korkma’yız…

Başkan Ayık: Hiçbir şeyden ‘Korkma’yız…

Akyurt’ta İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı Şükrü Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği etkinlik ile kutlandı.

Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’anı Kerim Tilaveti ile devam eden etkinlikte İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan belgesel gösterimi de gerçekleştirildi. Tiyatro gösterimi ve şiir dinletilerinin yer aldığı program izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Bu artık benim şiirim değil, bu milletin malıdır” sözlerini hatırlatan Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer, “Hakk’ın sesi Mehmet Akif değerli bir bilim adamı, bir veteriner, bir siyasetçi, bir öğretmen, çok iyi bir sporcu ve bir çok vasfa sahip olan değerli bir insan, milletin acılarını, milletin bağımsızlığını o kadar güzel ifade etmiş ki, ‘Korkmayın bu bağımsızlık bizimdir, ebediyen biz bağımsız kalacağız, vatanımız ebediyen bizimdir’ demiştir. Bunu söyleyen, bu değerli insanı, bu güzel marşı, bizim hikayemizi anlatan bu güzel şiiri anıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz marşımızı sadece ezberlemesinler, hangi şartlarda yazılmış, hangi duygularla yazılmış, bunu öğrensinler istiyoruz” dedi.

“ECDADIMIZ NAMUSUNU ÇİĞNETMEDİ, ÇİĞNETMEYİZ”

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ise “Ecdadımız Çanakkale’de namusunu çiğnetmemiştir, bugün İdlib’te de çiğnetmez, sınır içinde de, sınır dışında da çiğnetmez. Çünkü bizim İstiklal marşı’mız Korkma diye başlar, korkmayız hiç bir şeyden. Bugüne kadar Allah bize devlet olma duygusunu tattırmıştır ve devlet olma ülküsüne sahip olmayı başarmışızdır ve bu da böyle devam edecektir. Her bir satırı özenle seçilmiş şaheserimizi anlamayı ve bu minvalde yaşamayı sizlerden özellikle istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İSTİKLAL MARŞI: KURTULUŞ MÜMKÜN”

Bugünün çok önemli ve anlamlı bir gün olduğunu vurgulayan Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Osmanlı’nın 1. Dünya Savaşı’nda aslında yenilmediğini Çanakkale’de, Yemen’de, Suriye’de, Sina Çöllerinde başarılı mücadeleler verdiğini söyledi. Buna rağmen Osmanlı’nın yenik sayıldığını ifade eden Kaymakam Altın, “Öyle bir hınçla üzerimize geldiler ki, 5 bin yıllık bu büyük milleti, Konya Ovası’nda ve Ankara çevresinde küçük bir fedarasyon şeklinde planlamışlardı. 1919’da Kurtuluş Savaşı’nın başlatılmasıyla bu zor günlerde bir ses duyuldu. Kurtuluş Savaşı’nı yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde büyük bir coşkuyla kabul edilen İstiklal Marşı’mız bu millete kurtuluşun tekrar mümkün olduğunu anlatmak istedi” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2020-04-07 21:45:27
2020-04-07 21:33:04
2020-04-07 20:43:16