fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,3631
 • EURO
  8,7169
 • ALTIN
  460,48
 • BIST
  1,1843
Başkan Altınok: Sonuna kadar Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız

Başkan Altınok: Sonuna kadar Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 12 Temmuz`da Ermenistan’ın saldırısıyla Tovuz’da başlayan çatışmalarda Keçiören’in ve tüm Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirtti. Altınok, “Sonuna kadar Azerbaycanlı kardeşimizin ve Azerbaycan devletinin yanındayız. Ermenistan aklını başına almalı, kendi aklıyla iş yapıyorsa tükürdüğümüz tükürükte boğulur. Eğer birilerinin iteklemesi ile ve senaryosu ile bu işi yapıyorsa, bilsin ki gün gelir Ermenistan`ı oyun kurucuları da kurtaramaz. Her birimiz bir nefer, her birimiz birer askeriz. Bizler Karabağ’a gitmeye, Erivan`a kadar gitmeye hazırız, Ermenistan’ı boğarız” dedi.

Keçiören Belediyesi, 12 Temmuz`da Ermenistan saldırısı sonucu Tovuz bölgesinde başlayan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerini anmak ve Azerbaycan’a destek vermek için bir program düzenledi. Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen programa Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Aygün Attar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Keçiörenli ve Azerbaycanlı vatandaşlar katıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok programda yaptığı konuşmasında, ‘Tek millet, iki devlet’ vurgusu yaparak,  Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurguladı.

“BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ MUHKEMLEMELİYİZ”

İki devletin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu da hatırlatan Altınok, şunları söyledi:

“Yirminci asırda tüm dünyanın gözü önünde Ermenistan Karabağ’ı işgal etmiştir. Azerbaycan toprağını işgal etmiş ve bir soykırım yapmıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti sonuna kadar Azerbaycan devletimizin yanındadır. Azerbaycan`a atılan gülle özümüze atılmış olan gülledir. Azerbaycanlı kardeşlerimizin ayağına batan diken bizim kalbimize batan dikendir. Soykırım yapıldığında, bunun soykırım olduğunu onaylayan ilk meclis kararını Keçiören Belediyesi almıştır. Bu karar Azerbaycan’daki belediyelerden de önce alınmıştır. Rahmetli Haydar Aliyev diyor ki, ‘Biz bir millet iki devletiz”. Cumhuriyetimizin kuruluşunda, milli mücadelemiz döneminde Azerbaycanlı kardeşlerimizin çok desteği olmuştur. Azerbaycan`ın tarihi de mücadele ile doludur Bu mücadele orada da hiç bitmeyecek. Güçlü mücadele de birliğimizi ve beraberliğimizi muhkemlemekten geçiyor. Cumhurbaşkanımızın son açıklamaları da yine destekten daha fazlasıdır. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız demiştir.”

ŞEHİTLERİN İSMİ TEK TEK OKUNDU

Altınok konuşmasında, 12 Temmuz`da Ermenistan’ın saldırısıyla Tovuz’da şehit olan Azerbaycan askerlerinin isimlerini de sıralayarak, “Askerlerinin önüne düşerek şehadet şerbeti içen kahraman Tümgeneral Polad Haşimov, Albay Ilgar Mirzayev, Binbaşı Namig Ahmadov ve Anar Novruzov, çavuşlar Ilgar Zeynalli ve Yaşar Babayev ve er Elçin Mustafazade’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Can Azerbaycan’a buradan yürekten ve gönülden desteklerimizi sevgilerimizi iletiyoruz. Azerbaycan devletimiz kıyamete kadar var olacaktır inşallah. İsmail Gaspıralı`nın ifade ettiği gibi ‘Dilde, fikirde, işte birliği’ sağladığımız gün dünyada yeni bir gündür. Dünya 5`ten büyüktür diyoruz ya, o beşin yanına altı ve yedi geliyor” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2020-07-10 21:46:31
2020-07-01 21:38:33
2020-06-21 11:49:46
2020-06-21 01:53:05