fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  6,8629
 • EURO
  7,8005
 • ALTIN
  398,56
 • BIST
  1,1360
Ankara Büyükşehir Belediyesi: Çamur, atanın eline bulaşmaktadır

Ankara Büyükşehir Belediyesi: Çamur, atanın eline bulaşmaktadır

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal Etimesgut Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde çıkan bir yangına Ankara İtfaiyesi’nin geç müdahalede bulunduğunu iddia etti.

Ünal’ın iddiaları üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Ankara İtfaiyesi personelimizin tamamı eski dönemlerden beri hizmet vermektedir. İlgili zihniyete, bu tip mesnetsiz iddiaların bumerang gibi kendilerine döneceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz… Bu tür açıklamaları yapanlara artık yapıcı muhalefet etmelerini, yangın üzerinden dahi siyasi çıkarım yapmaya çalışacak kadar işi ileri boyuta taşımamalarını ve çamur siyasetinden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Zira çamur, bugüne kadar sıkça örneklerine rastladığımız gibi atanın eline bulaşmaktadır” ifadelerine yer verildi.

“BAŞKAN YAVAŞ’I SUÇLAYICI İFADELER”

Söz konusu yangına 9 araç 20 personel ile müdahale edildiği, olay yerine Etimesgut İstasyonu’ndan çıkan ekibin 5 dakikada, Batıkent İstasyonu’ndan çıkan ekibin 13 dakikada, Çayyolu İstasyonu’ndan çıkan ekibin 17 dakikada intikal ettiği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal’ın yangına geç müdahalede bulunulduğuna yönelik iddiaları üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Sayın Fatih Ünal, bir kısım malum medya ve sosyal medya trolleri, Etimesgut Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde çıkan bir yangına Ankara İtfaiyesi’nin geç müdahalede bulunduğunu iddia ederek Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı suçlayıcı ifadelerde bulunmuşlardır.

“İNSAN HAYATINI İLGİLENDİREN EKİPMANLAR EKSİK BIRAKILDI”

Ankara İtfaiyesi yıllarca ihmal edilmiş, yapılan alımlarda personelin büyük çoğunluğu başka birimlere ya da diğer devlet kurumlarına geçiş yaptırılmak maksadıyla işe alınmıştır. Bununla birlikte Ankara’da beton yapılar, dinozor heykelleri, demir yığınları yükselirken, itfaiye gibi kritik ve insan hayatını ilgilendiren bir birimin ekipmanları eksik bırakılmış, bazı araçlar Sayın Murat Karayalçın döneminden beri tedarik edilmemiştir. Başkanımız Mansur Yavaş döneminde ise Belediyemiz, gerek ekipman ve araçların temini gerekse personel alımı için planlamaları yaparak bunları ilan etmiştir.

“BU TİP MESNETSİZ İDDİALAR…”

Bu sürece rağmen, kahraman Ankara İtfaiyesi erleri gerek Ankara’da gerekse ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarıyla takdir toplayan bir topluluktur. Sayın Fatih Ünal’ın bizzat kendisi de, Elazığ depreminin ardından Ankara İtfaiyesi’nin başarılı çalışmaları nedeniyle ziyarette bulunmuştur. Ankara İtfaiyesi personelimizin tamamı eski dönemlerden beri hizmet vermektedir. İlgili zihniyete, bu tip mesnetsiz iddiaların bumerang gibi kendilerine döneceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Söz konusu yangına 9 araç 20 personel ile müdahale edilmiştir. Olay yerine Etimesgut İstasyonu’ndan çıkan ekip 5 dakikada, Batıkent İstasyonu’ndan çıkan ekip 13 dakikada, Çayyolu İstasyonu’ndan çıkan ekip ise 17 dakikada intikal etmiştir. Tüm kayıtlar Ankara Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi’nde mevcuttur. Yargıya yansıyan bir durum halinde bu kayıtlar resmi müracaatla istenilebilir.

“ÇAMUR SİYASETİNDEN UZAK DURMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Hal böyle iken, eski zihniyetin kırıntıları olarak gördüğümüz bu tür açıklamaları yapanlara artık yapıcı muhalefet etmelerini, yangın üzerinden dahi siyasi çıkarım yapmaya çalışacak kadar işi ileri boyuta taşımamalarını ve çamur siyasetinden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Zira çamur, bugüne kadar sıkça örneklerine rastladığımız gibi atanın eline bulaşmaktadır”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2020-07-10 21:46:31
2020-07-01 21:38:33
2020-06-21 11:49:46
2020-06-21 01:53:05