SİZ DE YAZIN...

Dev Projede Sona Gelindi

Dev Projede Sona Gelindi

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt’a yapılacak olan devlet hastanesinin projesinin tamamlandığını belirterek ihale aşamasına geçildiğini belirtti.

Ayantaş, “İlçemizde yapımına başlanacak olan yeni devlet hastanemizin projesi tamamlandı ve ihale aşamasına geçildi. Çankırı Devlet Karayolu üzerinde yer alacak olan hastanemizin ihalesinin yapılmasının ardından inşaa çalışmalarına başlanacak” ifadelerini kullandı.

3 BLOK 7 KAT
Projenin detayları ile ilgili açıklamalarda bulunan Ayantaş, “Tam teşekküllü olarak hizmet verecek olan hastanemizde 24 adet poliklinik, 3 adet acil poliklinik, 6 adet erişkin yoğun bakım, 4 adet yenidoğan yoğun bakım olmak üzere 10 adet yoğun bakım odası, 2 adet doğum odası, 5 adet diyaliz yatağı, 2 adet yanık yatağı, yemek salonu, 50 kişilik konferans salonu, 25 kişilik seminer salonu gibi bölümler yer alacak. 2 zemin kat olmak üzere 7 kattan oluşacak olan ve toplamda 22 bin 884 metrekarelik kapalı alana sahip olacak olan bina 3 bloktan oluşacak. Ayrıca 2 bin 122 metrekarelik kapalı otopark ve 9 bin 590 metrekarelik de açık otopark yer alacak” dedi.

“BÖLGEMİZE HİZMET VERECEK”
Akyurt Devlet Hastanesinin sadece Akyurt’a değil bölgeye hizmet verebilecek kapasitede inşaa edileceğini söyleyen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Akyurt’un en uygun yerini hastane alanı olarak ayırdık. Tam teşekküllü olarak hizmet verecek olan hastanemizin Çankırı Yolu üzerinde olması nedeniyle olası kazalara da acil müdahale edilebilecek. Tüm hastane birimlerinin yer alacağı proje ile ilçemizin hastane meselesi de çözüme kavuşmuş olacak”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂