SİZ DE YAZIN...

Akyurt’a Kadın Eli Değdi

Akyurt’a Kadın Eli Değdi

Mazbatasını aldığı günden bu yana ilk olarak sağlıklı yaşam için ilçenin dört bir yanında bahar temizliği başlatan Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, ilçede “sıfır atık” projesini de başlattı.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, ilçede bahar temizliği başlattı. İlçenin genelinde sokak ve caddelerdeki çöpler belediye işçileri tarafından özenle toplanırken park ve bahçelerde de bahar temizliği devam ediyor.

Cadde ve sokaklarda yürütülen bahar temizliğinin yanı sıra çocuk oyun gurupları da elden geçiriliyor. Çocukların güvenle parklarda oynayabilmesi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklarda kırılan ve tamire ihtiyacı olan parçalar onarılıyor. Yaz ayı gelirken, parklar vatandaşların hoçca vakit geçirebileceği alanlar haline geitiriliyor.

Akyurt Çayı Da Temizleniyor
İlçede dört koldan devam eden bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına Akyurt Çayı da eklendi. Akyurt Çayı’nın Osmanlı Mesire Alanı ve Kültür Park içerisinde kalan kısmında biriken taş, kum ve çamur temizlenerek görüntü kirliliğinin önüne geçildi.

Kaldırımlar Güvenli Hale Getirildi
İlçe merkezinde çokça bulunan ve dayanıksız olması nedeniyle kırılarak kaldırımda yürüyen vatandaşlar için tehlike oluşturan Türk Telekom’un hizmetlerinde kullanılan plastik kutuların kapakları Akyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sac kapaklarla değiştiriliyor.

‘Sıfır Atık’ Projesi Yaygınlaşacak
Kağıt, metal, cam, palstik benzeri atıkların geri dönüşümü içinde çalışma başlatıldı. İlk olarak Belediye Hizmet Binası’nda başlatılan çalışma ile personelin kullandığı çöp kovaları kaldırıldı, yerine her kata çöplerin geri dönüşümü için ‘geri dönüşüm kutuları’ yerleştirildi.

Belediye binasında gerçekleştirilen çalışmanın yanı sıra hizmet binası önüne de “Mobil Atık Getirme Merkezi” adı altında geri dönüşüm kutusu konuldu. Mobil Atık Getirme Merkezleri ilçenin 7 farklı noktasına yerleştirilerek geri dönüşümün yaygınlaştırılması hedefleniyor. Hükümet Konağı, PTT Akyurt Şubesi, Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Akyurt İlköğretim Okulu Kızık Caddesi 4 Nolu Sağlık Ocağı ve Yıldırım Mahallesi halı saha bölgesine konulacak diğer atık merkezlerine Sıfır Atık projesi kapsamında kağıt, cam, plastik, metal, atık pil, atık yağ ve elektronik atıklar atılabilecek.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt Hilal Ayık

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂