SİZ DE YAZIN...

Acehan’dan Toplulaştırma Açıklaması

Acehan’dan Toplulaştırma Açıklaması

reklam

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, toplulaştırma ile ilgili sosyal medya üzerinden yanlış bilgi verildiğini belirterek açıklamada bulundu.

“Arazi toplulaştırmasının sona erdiği” yönünde sosyal medya üzerinden haberler paylaşıldığını dile getiren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan “Tapulardaki şerhlerle ilgili herhangi bir işlemin yapılmadığı öğrenilmiştir” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Acehan, şu ifadelere yer verdi: “Son günlerde sosyal medyada, Tarım Bakanlığı tarafından Tarım Arazilerinin Korunması Kullanılması ve Arazi Toplulaştırmasına ilişkin Tüzüğün yürürlükten kaldırılması nedeniyle, Çubuk ve çevresinde uygulanan arazi toplulaştırma işlemlerinin sona erdiği ve tapular üzerine konulan şerhlerin kaldırıldığına ilişkin haberler paylaşılmaktadır.

DSİ TARAFINDAN DEVAM ETTİRİLECEK
Gerek Tarım İl Müdürlüğü gerekse de Çubuk Tapu Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde, arazi toplulaştırmayla ilgili 2009 tarihli Tüzük yürürlükten kalkmış olmakla birlikte halen yürürlükte bulunan Kanun ve Yönetmelikler çerçevesinde toplulaştırma işlemlerinin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından devam ettirileceği ve tapulardaki şerhlerle ilgili herhangi bir işlemin yapılmadığı öğrenilmiştir.

Bu nedenle sosyal medyada yer alan arazi toplulaştırma işlemlerinin durdurulduğu ve tapu şerhlerinin kaldırıldığına ilişkin söylentilere itibar etmeyiniz”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-23 01:32:25
2019-03-14 11:39:48
Resul: Aslannn
2019-03-14 11:38:47
2019-03-14 11:37:48